نمایشگاه کودک و نوجوان Funex
برگزاری کارگاه های آموزشی تفکر خلاق
برگزاری کارگاه های آموزشی تفکر خلاق

نماد ها در نقاشی کودک

چاپ پست الکترونیک

خانه

درکشیدن خانه چنانچه کودک از خط کش استفاده کند نشان دهنده ی این است که نوعی انضباط را بر خود تحمیل می کند وخود را کامل وبی نقص نشان می دهد،وسعت سقف خانه ودریچه های احتمالی بزرگ آن نمایانگر ذهن باز اوست واگر لولا وکرکره داشته باشند نشان می دهد که هرکس مجوز نفوذ به جهان درونی کودک را ندارد.همچنین رسم دریچه روی در ویا سقف نشان دهنده ی محتاط بودن کودک است. کشیدن خانه در سمت چپ ویا پنجره های بیشتر خانه دراین سمت بیان می کند که کودک بامادر بهتر از پدر ارتباط دارد،وجود علائم دیگر مثل کشیدن خورشید در سمت چپ بلند تر بودن برج سمت چپ در قلعه نیز بر آن دلالت می کند وبرعکس.(درنقاشی همیشه سمت چپ معرف مادر وسمت راست معرف پدر است)اگر پنجره ها باز باشند نشانگر برون گرایی واجتماعی بودن کودک است وبرعکس.

راه

راه نشانگر ارتباط است هر چه عریض تر باشد نشان دهنده ی شادی است ونشیب وفراز وسنگلاخی بودن آن نمایانگر مشکلات کودک است.سیاه بودن راه چنانچه با نمادهای دیگر مثل پوشیده شدن خورشید با ابر و وجود لکه سیاه دیگر درنقاشی باشد،مبین اضطراب در کودک است.بن بست بودن راه نشانگر مشکلات حل نشده ازیک طرف وچنانچه راه از یک طرف به خانه متصل باشد نشانگر درخود فرورفتگی اوست.ترسیم راه های متعدد در جهات مختلف نشان دهنده ی نا آرامی وناپایداری کودک در فکر وعمل است.

کشتی

کشتی درنقاشی عده ای از کودکان گریز در خیال پردازی ودر دسته ای دیگرگرایش به انزوا وبازخورد دفاعی (کشتی جنگی) ویا خواسته ی عمیق در دستیابی به قدرت است که باید توسط نماد های احتمالی دیگر تفسیر شود.وجود امواج که کشتی بر روی آن قرار دارد نشان دهنده ی جهان پر رمز ناهشیار وهیجان وحساسیت است ودود کش وتوپ های کشتی پرخاشگری مردانه را نشان می دهند.

آخرین ارسال های تالارهای گفتگو

  1. آخرین اخبار خلاقیت
  2. قدم به قدم تا کارآفرینی
  3. پرسش و پاسخ
  4. گفتگوی ویژه با متخصصین
  5. test5
آزمون خلاقیت
ر شما هم می خواهید در آینده فرزندانی موفق و کارآفرین داشته باشید، باید: 1. آنها را به امتحان کردن مشاغل گوناگون تشویق کنید «تغییر» تنها چیز ثابت است. این درسی است که بسیاری از کارآفرین های برتری که ما با آنها گفتگو کردیم، در اوایل زندگی خود به آن رسیدند. هرگز هویت مدیران موفقیت «شغل» آنها نبوده است چرا که آنها مشاغل و حرفه های گوناگونی را تجربه کرده اند؛ از کارگردانی در هالیوود گرفته تا خدمت در نیروی دریایی. عده ای هستند که فقط به یک کار می چسبند و سال های سال همان را ادامه می دهند. کارآفرین ها این گونه نیستند. آنها این تهور را دارند که چهاردیواری امن خود را کناری بنهند و به کشف حوزه های جدید بپردازند. 2. آنها را به کسب مدارج دانشگاهی تشویق کنید اعتقاد نادرستی بین افراد غیرکارآفرین وجود دارد و آن این که: اگر می خواهید در کسب و کار جدید خود موفق شوید، حتماً باید مطلع ترین فرد آن صنعت باشید. چنین چیزی در مورد همه صادق نیست. در عوض، آنچه که شما نیاز دارید عبارت است از بینش منحصر به فردی که به شما کمک می کند تا نیازهای مشتری را بشناسید، مزیت رقابتی خود را تقویت نمایید و در زمان و مکان مناسب، کالاهای تان را روانه بازار کنید.
پرسشهای خلاقیت و کارآفرینی از شما و پاسخ ازما
هر هفته یک گفتگوی ویژه با متخصصین

عضویت در خبرنامه

جهت اطلاع از آخرین اخبار و محصولات و خدمات ما عضو خبرنامه شوید

دوره های در حال برگزاری

دوره / کارگاه  زمان برگزاری محل برگزاری
دوره خلاقیت و کارآفرینی1 ترم فروردين ۹۶ در محل موسسه
دوره تفکر خلاق 2 15 بهمن ماه در محل موسسه
دوره خلاقیت و کارآفرینی1 ترم مهر ماه ۹۶ در محل موسسه
دوره تفکر خلاق 2 15 آذز ماه در محل موسسه
درحال ثبت نام تکمیل ظرفیت درحال برگزاری برگزار شده

ارتباط با موسسه

۴۱ ۵۳ ۹۸ ۸۸ - ۰۲۱

تهران، بلوار کشاورز، خیابان وصال، کوچه شاهد، پلاک ۱۷

۴۲ ۵۳ ۹۸ ۸۸ - ۰۲۱

kidcreativity@gmail.com

۱۴۱۷۷۶۴۴۵۱

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت نزد موسسه دانش بنیان پرورش تفکر خلاق محفوظ می باشد
طبق ماده ۱۲ فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری بدون مجوز پیگرد قانونی خواهد داشت
طراحی و پشتیبانی : ایران سایت ساز