نمایشگاه کودک و نوجوان Funex
برگزاری کارگاه های آموزشی تفکر خلاق
برگزاری کارگاه های آموزشی تفکر خلاق

گام هايي براي افزايش تاب آوري

چاپ پست الکترونیک

 همه ما با تاب آوري ذاتي و با ظرفيت هايي براي بهبود ويژگي هايي که عمدتا در افراد تاب آور ديده مي شود، متولد مي شويم اما چطور مي توانيم ميزان تاب آوري خود را تقويت کنيم؟

گام نخست: پرورش مهارت حل مسئله

افراد تاب آور اين جمله را خوب دريافته اند که «زهري که مرا نکشد، قوي ترم مي کند.»

آن ها در مقابل شرايط مختلف انعطاف پذيرند و تخيل شگفت انگيزي درباره راه حل هاي احتمالي دارند. دستيابي به اين ويژگي ها نيز از طريق يادگيري و پرورش مهارت حل مسئله امکان پذير است.

گام دوم: پرورش مهارت هاي اجتماعي

همان طور که گفته شد، افرادي که تاب آوري بالايي دارند، مهارت هاي ارتباط با ديگران را خيلي خوب آموخته اند و از آن ها بهره مي جويند. براي افزايش تاب آوري خود لازم است اين مهارت ها را فرا بگيريد و به نحو شايسته از آن ها استفاده کنيد. مهم ترين اين مهارت ها عبارت است از:

الف - شوخ طبعي

شوخ طبعي در بسياري موقعيت ها، سبب مي شود فشار رواني ناشي از موقعيت کاهش يابد و راحت تر بتوانيد با آن کنار بياييد. البته افراد تاب آور مي دانند همه سبک هاي شوخ طبعي مفيد نيست. شوخ طبعي «پرخاشگرانه» (مثل مسخره کردن ديگران) و «خودشکنانه» (مثل دلقک بازي براي خنداندن ديگران) اوضاع را بدتر مي کند.

ب- گوش دادن فعالانه

فردي که فعالانه گوش مي دهد، ۴ ويژگي دارد:

۱ - انگيزه گوش دادن دارد، يعني مايل است حرف هاي ديگران را گوش دهد.

۲ - به حرف هاي ديگران توجه مي کند و با همه وجود به آن ها گوش مي دهد، مثلا به موقع تماس چشمي برقرار مي کند.

۳ - همدلي مي کند، يعني دوست دارد دقيقا بداند طرف مقابل چه احساسي دارد تا در احساسش شريک شود.

۴ - انعطاف پذير است، يعني مي داند در مقابل افراد گوناگون و در موقعيت هاي مختلف چطور برخورد کند.

ج- استفاده از حمايت اجتماعي

افراد تاب آور از حمايت دوستان و آشنايان خود، موقع رو به رو شدن با مشکلات، استفاده مي کنند. اگر مي خواهيد مثل آن ها باشيد، بايد ياد بگيريد به موقع کمک بخواهيد.

گام سوم: نگاه رو به آينده

افراد تاب آور اسير گذشته خود نيستند. آن ها نگاه مثبتي به آينده دارند و براي رسيدن به آينده دلخواهشان هم انگيزه و هم انرژي دارند. براي تقويت مهارت آينده نگري بايد چندين مهارت را در خودتان پرورش دهيد.

الف- درست به هدف بزنيد

هدف هاي خود را درست انتخاب کنيد. هدف هاي خوب؛ هدف هاي کوچک، لقمه لقمه شده، کوتاه مدت، دقيق، واقع گرايانه و در عين حال چالش برانگيزند.

ب- با معنا باشيد:

با خود خلوت کنيد و ببينيد واقعا معناي زندگي تان چيست؟!

ج- با انگيزه باشيد:

سعي کنيد به علت هاي بي انگيزه بودن خود پي ببريد، اگر افسرده هستيد، افسردگي تان را درمان کنيد. به هر حال سعي کنيد ريشه بي انگيزگي را بخشکانيد.
راههای ارتقای تاب آوری

تاب آوری فقط داشتن فهرستی از ویژگی ها نیست بلکه یک فرایند است که در زندگی واقعی "تاب آفرینی" نامیده می شود. همه انسانها دارای توانایی ذاتی برای تاب آوری هستند اما رفتار تاب آورانه رفتاری اکتسابی و یادگیرانه است. برخی از ویژگی ها ی تاب آوری درونی است و انسان آن را دارد یا می تواند به دست بیاورد اما بعضی دیگر فقط با پرورش آنان در محیطی تاب آفرین ( مانند خانه و مدرسه ) به دست می آید.افراد تاب آور این 4 ویژگی اصلی را دارند:

* مهارت در حل مساله

اين جمله را دريافته اند :«زهري که مرا نکشد، قوي ترم مي کند».آنها ذهنيتي تحليلي ـ انتقادي نسبت به توانايي هاي خودشان و شرايط موجود دارند، در مقابل شرايط مختلف انعطاف پذيرند و تخيل شگفت انگيزي درباره راه حل هايي که احتمالي به ذهنشان مي رسد، دارند.

چطور اين مهارت را پرورش دهيم؟

براي حل مساله کافي است که ذهن خودتان را مرتب کنيد و يک الگوي منظم را براي همه مشکلات در نظر داشته باشيد. اين الگو 5 مرحله اي است:

1) تعريف دقيق مشکل يا مشکلات

2) اولويت بندي مشکلات (اينکه بدانيد کدام مشکلات مهم تر يافوري تر هستند)

3)بارش فکري براي حل مشکل(يعني بنشينيد فکر کنيد و هر راه حلي رابه ذهنتان مي رسد يادداشت کنيد. از احمقانه ترين و خنده دارترين گرفته تامعقول ترين راه حل ها، همه رافهرست کنيد)

4) اجراي راه حل ها

5) بازبینی

* کفايت اجتماعي

کساني که تاب آوري بالايي دارند. مهارت هايي ارتباط باديگران را خيلي خوب بلدند.آنها مي توانند در شرايط سخت هم شوخ طبعي خودشان را حفظ کنند،مي توانند با ديگران صميمي شوند و در مواقع بحراني از حمايت اجتماعي ديگران بهره ببرند؛ ضمن اينکه اين گونه آدم ها مي توانند سنگ صبور خوبي باشند، وقتي داريد برايشان حرف مي زنيد مي توانند خوب گوش مي دهند و خودشان را جاي شما مي گذارند.


چطور اين مهارت را پرورش دهيم؟

1)شوخ طبع باشيد.

2)خوب گوش دهيد.

فردي که فعالانه گوش مي دهد 4 تا ويژگي دارد:

- مايل است حرف هاي ديگران را گوش دهد.
- با تمام بدنش به آنها گوش مي دهد؛ مثلاً به موقع، تماس چشمي برقرار مي کند.
- همدلي مي کند؛يعني دوست دارد دقيقاً بداند طرف مقابل چه احساسي دارد تا در احساسش شريک شود.

- انعطاف پذير است؛ يعني مي داند در مقابل افراد متفاوت و در موقعيت هاي مختلف چطور بر خورد کند.

* نگاه رو به آينده

تاب آورها اسير گذشته خودشان نيستند. آنها نگاه مثبتي به آينده دارند آنها خوش بينند، براي آينده شان هدف و برنامه دارند و زندگي برايشان معنا داراست. آنها براي رسيدن به اين آينده در بيشتر موارد هم انگيزه دارند و هم انرژي. در نتيجه اين ويژگي ها سير زندگي آدم هاي تاب آور صعودي است نه نزولي.آنها اهل پسرفت نيستند و اگر باشند بعد از پسرفت هاي احتمالي پيشرفت هاي سريع تري دارند.


چطور اين مهارت را پرورش دهيم؟
براي پرورش دادن آينده گرايي بايد چندين مهارت مفصل را در خودتان پرورش دهيد.

1)درست به هدف بزنيد: هدف هايتان را درست انتخاب کنيد.هدف هاي خوب؛ هدف هاي کوچک، لقمه لقمه شده، کوتاه مدت، دقيق، واقع گرايانه ودر عين حال چالش برانگيزند.

2)با معنا باشيد: بنشينيد تأملات فلسفي کنيد و ببينيد واقعأ معناي زندگی چيست ؟! مي توانيد از اين سوأل ويکتور فرانکل شروع کنيد ؛"من چرا تا حالا خود کشي نکرده ام؟"

3)با انگيزه باشيد: برويد علت هاي بي انگيزه بودنتان را در بياوريد ؛اگر افسرده بوديد افسردگي تان را حل کنيد،اگر شرايط ايجاب مي کرد شرايط را تغيير دهيد و اگر هر علت ديگري داشت به هر حال ريشه بي انگيزگي را بخشکانيد.

 

 

 

آخرین ارسال های تالارهای گفتگو

  1. آخرین اخبار خلاقیت
  2. قدم به قدم تا کارآفرینی
  3. پرسش و پاسخ
  4. گفتگوی ویژه با متخصصین
  5. test5
آزمون خلاقیت
ر شما هم می خواهید در آینده فرزندانی موفق و کارآفرین داشته باشید، باید: 1. آنها را به امتحان کردن مشاغل گوناگون تشویق کنید «تغییر» تنها چیز ثابت است. این درسی است که بسیاری از کارآفرین های برتری که ما با آنها گفتگو کردیم، در اوایل زندگی خود به آن رسیدند. هرگز هویت مدیران موفقیت «شغل» آنها نبوده است چرا که آنها مشاغل و حرفه های گوناگونی را تجربه کرده اند؛ از کارگردانی در هالیوود گرفته تا خدمت در نیروی دریایی. عده ای هستند که فقط به یک کار می چسبند و سال های سال همان را ادامه می دهند. کارآفرین ها این گونه نیستند. آنها این تهور را دارند که چهاردیواری امن خود را کناری بنهند و به کشف حوزه های جدید بپردازند. 2. آنها را به کسب مدارج دانشگاهی تشویق کنید اعتقاد نادرستی بین افراد غیرکارآفرین وجود دارد و آن این که: اگر می خواهید در کسب و کار جدید خود موفق شوید، حتماً باید مطلع ترین فرد آن صنعت باشید. چنین چیزی در مورد همه صادق نیست. در عوض، آنچه که شما نیاز دارید عبارت است از بینش منحصر به فردی که به شما کمک می کند تا نیازهای مشتری را بشناسید، مزیت رقابتی خود را تقویت نمایید و در زمان و مکان مناسب، کالاهای تان را روانه بازار کنید.
پرسشهای خلاقیت و کارآفرینی از شما و پاسخ ازما
هر هفته یک گفتگوی ویژه با متخصصین

عضویت در خبرنامه

جهت اطلاع از آخرین اخبار و محصولات و خدمات ما عضو خبرنامه شوید

دوره های در حال برگزاری

دوره / کارگاه  زمان برگزاری محل برگزاری
دوره خلاقیت و کارآفرینی1 ترم فروردين ۹۶ در محل موسسه
دوره تفکر خلاق 2 15 بهمن ماه در محل موسسه
دوره خلاقیت و کارآفرینی1 ترم مهر ماه ۹۶ در محل موسسه
دوره تفکر خلاق 2 15 آذز ماه در محل موسسه
درحال ثبت نام تکمیل ظرفیت درحال برگزاری برگزار شده

ارتباط با موسسه

۴۱ ۵۳ ۹۸ ۸۸ - ۰۲۱

تهران، بلوار کشاورز، خیابان وصال، کوچه شاهد، پلاک ۱۷

۴۲ ۵۳ ۹۸ ۸۸ - ۰۲۱

kidcreativity@gmail.com

۱۴۱۷۷۶۴۴۵۱

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت نزد موسسه دانش بنیان پرورش تفکر خلاق محفوظ می باشد
طبق ماده ۱۲ فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری بدون مجوز پیگرد قانونی خواهد داشت
طراحی و پشتیبانی : ایران سایت ساز