نمایشگاه کودک و نوجوان Funex
برگزاری کارگاه های آموزشی تفکر خلاق
برگزاری کارگاه های آموزشی تفکر خلاق

توانمندسازي كودك

چاپ پست الکترونیک

واگذاری مسئولیت به کودک از یک سالگی شروع می شود. به بچه ها باید مسئولیت داد و تاییدشون کرد. درحالیکه ما بیشترین ناتوانی را در همین دوران به کودک می دهیم. تازه اگر پدر ومادر درس خوانی باشن خیلی مهربون و خوب باشن، مثلا وقتی بچه میخواد به چیزی دست بزنه هی میگن؛ "دست نزن تو نمیتونی؛ نکن تو کوچیکی، نکن حالا زوده، نکن جیز میشی، اوخ میشی!"

دائم به کودک پیام ناتوانی میدیم، بعد در ۱۵ سالگی وقتی میگیم پاشو فلان کار رو بکن، فرزند میگه نمیتونم. بعد مادر ناراحت میشه و میگه چی میگی؟ یعنی چی نمیتونم. بچه میگه خودت همش میگفتی نمیتونی. کی به من ۱ تا ۳ سالگی گفت نمیتونی. تو ۱ تا ۳ سالگی اعتماد به نفس من رو از بین بردی ناتوان بار اومدم الان نمیتونم. حالا میگیم ازدواج کن دیگه نمیشه بگه نمیتونم. میگه نمیخوام. مسئولیت بهش ندادیم و کمکش نکردیم مسئولیتشو انجام بده. حالا یک دفعه می‌خواهیم بذاریمش در مقابل مسئولیت بزرگ مثل همسری و بعد مسئولیت بزرگ تر مثل والدینی خب مسلما نمیتونه. پیام ناتوانی تو ضمیر ناخودآگاهش حک شده.

ضمیر نا خود آگاه کودک مثل موم می مونه موم نرم، هر مهری روش بزنی حک میشه و این تا آخر عمرش باهاش میمونه، نه این که اصلا نمیشه اصلاحش کرد،ولی خیلی سخته.که این بحث جداگانه ای داره..

آخرین ارسال های تالارهای گفتگو

  1. آخرین اخبار خلاقیت
  2. قدم به قدم تا کارآفرینی
  3. پرسش و پاسخ
  4. گفتگوی ویژه با متخصصین
  5. test5
آزمون خلاقیت
ر شما هم می خواهید در آینده فرزندانی موفق و کارآفرین داشته باشید، باید: 1. آنها را به امتحان کردن مشاغل گوناگون تشویق کنید «تغییر» تنها چیز ثابت است. این درسی است که بسیاری از کارآفرین های برتری که ما با آنها گفتگو کردیم، در اوایل زندگی خود به آن رسیدند. هرگز هویت مدیران موفقیت «شغل» آنها نبوده است چرا که آنها مشاغل و حرفه های گوناگونی را تجربه کرده اند؛ از کارگردانی در هالیوود گرفته تا خدمت در نیروی دریایی. عده ای هستند که فقط به یک کار می چسبند و سال های سال همان را ادامه می دهند. کارآفرین ها این گونه نیستند. آنها این تهور را دارند که چهاردیواری امن خود را کناری بنهند و به کشف حوزه های جدید بپردازند. 2. آنها را به کسب مدارج دانشگاهی تشویق کنید اعتقاد نادرستی بین افراد غیرکارآفرین وجود دارد و آن این که: اگر می خواهید در کسب و کار جدید خود موفق شوید، حتماً باید مطلع ترین فرد آن صنعت باشید. چنین چیزی در مورد همه صادق نیست. در عوض، آنچه که شما نیاز دارید عبارت است از بینش منحصر به فردی که به شما کمک می کند تا نیازهای مشتری را بشناسید، مزیت رقابتی خود را تقویت نمایید و در زمان و مکان مناسب، کالاهای تان را روانه بازار کنید.
پرسشهای خلاقیت و کارآفرینی از شما و پاسخ ازما
هر هفته یک گفتگوی ویژه با متخصصین

عضویت در خبرنامه

جهت اطلاع از آخرین اخبار و محصولات و خدمات ما عضو خبرنامه شوید

دوره های در حال برگزاری

دوره / کارگاه  زمان برگزاری محل برگزاری
دوره خلاقیت و کارآفرینی1 ترم فروردين ۹۶ در محل موسسه
دوره تفکر خلاق 2 15 بهمن ماه در محل موسسه
دوره خلاقیت و کارآفرینی1 ترم مهر ماه ۹۶ در محل موسسه
دوره تفکر خلاق 2 15 آذز ماه در محل موسسه
درحال ثبت نام تکمیل ظرفیت درحال برگزاری برگزار شده

ارتباط با موسسه

۴۱ ۵۳ ۹۸ ۸۸ - ۰۲۱

تهران، بلوار کشاورز، خیابان وصال، کوچه شاهد، پلاک ۱۷

۴۲ ۵۳ ۹۸ ۸۸ - ۰۲۱

kidcreativity@gmail.com

۱۴۱۷۷۶۴۴۵۱

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت نزد موسسه دانش بنیان پرورش تفکر خلاق محفوظ می باشد
طبق ماده ۱۲ فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری بدون مجوز پیگرد قانونی خواهد داشت
طراحی و پشتیبانی : ایران سایت ساز